Parapety ze spieków kwarcowych

parapety kwarc

Parapet – kropka nad „i” , wieńcząca stan surowy przestrzeni . Staje się w dzisiejszych aranżacjach spójnym elementem dekoracji wnętrza. Parapety ze spieku kwarcowego dzięki szerokiemu wachlarzowi tak kolorów, jak i struktur stwarzają niemal nieograniczone możliwości dla potraktowania wykończenia okna jako komponentu nie tylko funkcjonalnego ale i estetycznego . Będą takie, jak je sobie wyobrażasz, skrojone na miarę Twoich potrzeb

Wśród trendów wnętrzarskich na 2023 rok zdecydowanie nie może zabraknąć parapetów gresowych. To przełomowe rozwiązanie, które przewyższa inne rozwiązania, a przy tym w niczym nie ustępuje ich estetyce. Jeśli w tym roku planujecie zakończyć budowę domu lub remont mieszkania, to najwyższa pora, by zapoznać się z parapetami ze spieków kwarcowych.

Czym jest spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy to zmielone naturalne kamienie (m.in. kwarc i iły łupkowe) połączone z żywicą. Drobne zmielenie umożliwia uzyskanie płyt o różnorodnych barwach. Następnie wypieka się je w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, co sprawia, że spieki kwarcowe stają się niezwykle trwałe i odporne na różne uszkodzenia mechaniczne.

Warto wiedzieć, że włoskie spieki kwarcowe są materiałem niezwykle uniwersalnym. Z powodzeniem wykorzystuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Ze spieków można stworzyć między innymi stoły, umywalki, donice, ale również blaty i parapety. Ponadto płyty wielkoformatowe ze spieków są również wykorzystywane do ozdabiania ścian domów.

Parapet ze spieku kwarcowego w Twoim domu

Opisana powyżej technologia wypiekania sprawia, że parapety ze spieku kwarcowego są odporne m.in. na zarysowania. Nie odbarwiają się również od warunków atmosferycznych. Co więcej, spieki kwarcowe wyróżniają się również niską absorpcją wody i znakomitą odpornością na słońce i deszcz!

To jednak nie koniec zalet spieku kwarcowego. To materiał, który cechuje się również lekką konstrukcją. To znacząco odróżnia go np. od marmuru, który, choć pięknie prezentuje się jako parapet, to jednak pozostaje mocno niepraktyczny z uwagi na ciężar i tworzenie się przebarwień. Spiek kwarcowy może być więc znakomitą alternatywą dla marmuru. Odpowiedni wybarwiony spiek może świetnie imitować między innymi marmur czy granit.

Parapety ze spieku kwarcowego na indywidualne zamówienie

Czy wiesz, że firma By-Stone wykonuje parapety według indywidualnych projektów? Chcemy zapewnić naszym klientom możliwość pełnego spersonalizowania parapetu tak, by dopasować go do projektu domu. Jeśli szukasz konkretnego spieku kwarcowego, skontaktuj się z nami. Specjaliści z By-Stone pomogą Ci dobrać odpowiedni materiał na parapet.

Zapraszamy do kontaktu

42-440 Ogrodzieniec
ul. Kościuszki 196 D
Powiat: Zawiercie
Woj.: Śląskie

Faceboog By Stone Instagram By Stone Google Maps By Stone